Korona Virüsü Sürecinde Neden Cunda Adası ?

Ortunç Cunda Oteli Konum

CUNDA ADASI İZOLE TATİL OTELLERİNİ SİZLER İÇİN DERLEDİK

COVID-19 DÖNEMİNDE NEDEN CUNDA ADASI TATİL İÇİN EN İYİ SEÇENEK?

  • Cunda Adasında Yaklaşık 100 otel bulunuyor bu sayı 10 yıl öncesinde 30 civarındaydı. Gözünüz korkmasın bu otellerin hepsini toplasanız Bodrum’a 15 km uzaklıktaki otellerin kapasitelerinin yarısına bile erişemezsiniz. Bir çoğu butik otel olan bu tesislerin kapasitesi genellikle 10 odadan azdır.
  • Cunda Adası’nda konaklama %90 Oda + Kahvaltı şeklindedir. Bir çok otel serpme kahvaltıyı tercih eder ancak açık büfe kahvaltı sunan çok sayıda otelde vardır. Pandemi süreci otellerimizin açık büfe kahvaltı vermesine engel olacak gibi gözüküyor. Burada bir parantez açmak gerek üzülerek söylemeliyiz ki otellerin bir çoğunun kahvaltı salonları nispeten küçük ve kapalı alanlar. Covid-19 süreci için çok uygun olmayan yerler. Bu nedenle bir çok otel bu sene farklı bir yöntem uygulayarak odanıza kahvaltı servisi verebilir. Merak etmeyin yazının sonunda işletmeleri sizler için gruplayacağız.
  • Ayvalık ve genelde Cunda Adası yerli turizmle ayakta kalan bir yer. Arnavut kaldırımlı ada sokaklarında gezerken yabancı bir turiste rastlama olasılığınız yok denecek kadar az. Bu nedenle pandemi süreci açısından daha turistik bölgelere nazaran avantajlı bir bölgede olacaksınız.
  • Cunda Adası’nda fiyatlar her zaman daha ucuzdur. Ekonominin kötü olduğu bu dönemde her keseye uygun bir tatil seçeneği bulmak mümkündür. İsterseniz kamp yaparsınız, isterseniz çadır kurup keyfinize bakarsınız, nerede olursanız olun huzurlu keyifli bir tatil geçirirsiniz.
  • Cunda Adası’nda 30’a yakın harika koy bulunmaktadır. Bu koylarda denize girmek ada tatilinin olmazsa olmazıdır. Cunda Adası’nda mutlaka yapılacaklar listesinde ilk 5’te adaların koylarında denize girmek yer alır. Bunun için tabiki tekne kiralamanız şart. Ada bu konuda da diğer turistik yerlere göre çok uygun seçenekler sunmaktadır. Bugün Bodrum’da tekne kiralama ücretleri ve Ayvalık tekne kiralama ücretlerini kıyasladığınız 2,3 kat fark görebilmeniz mümkün. Bütçeniz kısıtlımı konuşun bir balıkçı ile işte size çözüm. Kendi koyunuzda tüm gün harika bir denizin keyfine varın.

Pandemi sürecinde izole tatil yapabileceğiniz Ada’daki en iyi 5 oteli sizler için artıları ve eksileri ile yazdık. 

İzole Cunda Adası Otelleri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir